Vi välkomnar nya medarbetare på JFK!

Vi välkomnar nya medarbetare på JFK!

Vi har glädjen att välkomna två nya medarbetare på klubben. Den 16/9 tillträder Louise Enlund en tidsbegränsad tjänst som verksamhetssamordnare. Hon kommer samordna arbetet på klubben samt jobba med administrativa uppgifter. Då Louise inte kommer jobba heltid på JFK ber vi att få återkomma med vilka tider hon är nåbar i sin tjänst som verksamhetssamordnare. I samband med att Louise tillträder sin tjänst kommer hon att entledigas från sitt uppdrag som styrelseledamot. Hon kommer dock fortsätta hantera boxavtal och vara klubbens kontaktperson vad gäller privatuppstallade.

Den förste oktober tillträder vår nya ridlärare Jennie Westberg. Jennie är utbildad hästskötare och ridlärare. Hon har för närvarande en tjänst som ridlärare vid Olofströms Ridklubb och har mångårig erfarenhet inom yrket. Som ni alla förstår kommer detta påverka vissa grupper som därmed får en ny ridlärare, vi återkommer med information om detta så snart vi har mer, konkret information att ge.

Med dessa nya medarbetare på ingång ser vi fram emot en spännande höst på JFK!