Slogan – #hashtag tävling – ta chansen att vinna en privatlektion!

Slogan – #hashtag tävling – ta chansen att vinna en privatlektion!

Jönköpings Fältrittklubb letar efter en kort slogan som berättar vad som är fantastiskt med just vår klubb. 

Här samlas människor i alla åldrar för att umgås och arbeta med våra underbara ponnyer och hästar. Vi erbjuder allt från ponnyridning med ledare för de minsta, till nationella tävlingar i toppklass. Vi har utrymme för alla – även för de som helst umgås med hästarna från marken. Vår vision är “utveckla, inkludera och inspirera – med häst och människa i centrum”.

Nu vill vi ha din hjälp med att formulera en kort mening på några ord som kan beskriva detta! 

Skicka ditt förslag senast 3 maj 2020. Du kan mejla styrelsen@jonkopingsfaltrittklubb.se, skriva i kommentarsfältet på instagram eller lägga förslaget i US brevlåda i receptionen.

De fem bästa förslagen kommer att läggas ut på instagram under vecka 19, där alla som vill kan rösta. Det som får flest röster vinner en privatlektion med någon av våra duktiga ridlärare. Har du egen häst rider du med den, annars med valfri ridskolehäst/ponny. Du kan överlåta vinsten till en närstående.

Lycka till!